top of page

♥ Pulmaraamat - lugemissoovitus pruutpaaridele


Juba mõni aeg tagasi sattus minu näppude vahele Tiia Tambergi kirjutatud

Pulmaraamat. Kihlusest mesinädalateni.

Pulmafotograafina tahan ma olla kogu pulmadega seonduvaga hästi kursis, et vajadusel oskaks ise pruutpaarile nõuga abiks olla ja seepärast olen pidevalt uue informatsiooni otsingul. Sel samal põhjusel eelmainitud raamat minu raamaturiiulile üldse sattuski.

Tegemist on kohe päris värske raamatuga, välja on see antud 2017 aastal. Mulle isiklikult väga meeldis selle raamatu ülesehitus, visuaal ja sisu, mistõttu otsustasin head asja jagada.

Raamatu autor Tiia Tamberg on ise ametilt pulmakorraldaja ja Paides asuva Südamemaja perenaine (www.florist.ee), seega on ta pulmade vallas Eestis üks tõeline spetsialist.

Raamatu tagakaan ise ütleb enda tutvustuseks nii:

"Paariheitmine on kõige ilusa ja põneva algus. See kujuneb lõputuks hingeliseks lähenemiseks, mille sihiks on täielik teineteisesse sulamine. Armastus on alati eksisteerinud, selle olemasolu aluseks olev ülim tunne oli, on ja jääb! Abiellumine ei ole vabaduse kaotus, vaid vastastikune piiride laiendamine." Ave ja Rein Weber, raamatu „Õnne feng shui” autorid "Sellest raamatust leiate teekonna – armastusega seadusliku abieluni. Kõik, kes julgevad võtta vastutuse läbi seadustatud kooselu, väärtustavad perekonnatraditsioone ja usuvad oma õnnelikku tulevikku." Karin Kask, Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja "Tiia Tambergi raamat on pulmakorralduse piibel. Olles Tiiaga aastaid koostööd teinud ja tundes teda inimesena, tean, et ainult imepärase suhtumise ja austusega noorpaaridesse ning südant ja hinge oma töösse pannes sünnib ime – pulmapäev." Martin Liivet, pulmavanem

 

Aga millest, see raamat siis räägib ja kellele on see mõeldud?

Nagu pealkirigi ütleb, käsitleb see teemasid kihlumisest kuni mesinädalateni välja. See kirjeldab traditsioone ja väärtusi, mis on seotud kahe inimese vahelise suhte ja armastuse ametlikuks tegemisega. Kuigi autor soovitab pruutpaaril võimalusel kindlasti palgata peokorraldaja, siis selles raamatus olevate näpunäidete abil on võimalik tahtmise korral väga edukalt oma pulmapäev ise korraldada!

Raamatu ülesehitus on loogiline ja kronoloogiline, kirjeldades millest üldse tuleks alustada ning mis järjekorras siis edasi minna:

-pulmapeo stiil

-pulmade planeerimise ajakava

-pulmapeo eelarve

-pulmakutse

-pruutkleit ja ülikond

-iluteenused

-pulma peokoht, inventar ja dekoratsioonid

-toitlustus ja joogid

-pulmavanem

-muusikud

-fotograaf ja videograaf

-florist

-pidu

Raamat käsitleb nõuandeid ka sellisteks olukordadeks, mille peale ise ehk kohe ei tulekski.

Näiteks: Lapsed pulmas.

"Sageli ei taju lapsevanemad, et tulles pulma eriti väikelapsega, ei saa see olema lõbus pidu ei nende endi ega ka teiste täiskasvanute jaoks. Lapsel hakkab enamasti igav, mispeale ta kas ripub oma vanemate küljes või leiab endale mõne tegevuse, mis peomelus võib sageli olla üsna ettearvamatu."

Hoidke oma armsaid vanavanemaid!

"Vanavanematele on nende lapselapse pulm vaat et sama tähtis kui asjaosalistele endilegi. Seega meõlge läbi tseremoonia- ja pulmakoha otsinguil ka neile kallitele lähedastele, kel tervis ei luba igale poole ronida, tõusta ega laskuda. Tseremooniakohal oleme eelnevalt soovitanud vanematele inimestele istumiseks toolid ja kuuma suveilmaga varuda ka joogipudelid."

Siinkohal toon välja mõtted, mis ennekõike minul kui pulmafotograafil kõlama jäid:

"Pruutkleidi värv võib ajaga kapis tuhmuda, peigmehe ülikond jääda iga aastaga üha kitsmaks, kuid aeg jääb seisma teie pulmafotodel. Just fotodel on imepärane omadus aega tagasi keerata, aidates abielupaaril meenutada imelisi hetki ühest elu kaunimast päevast - pulmapäevast. Kui peate pulmapäeva tähtsaks päevaks oma elus, siis tuleb ka fotograafi valimisse hoolikalt suhtuda."

"Kui pulma eelarve on väheste võimalustega, siis pildistamist ei soovita ma küll mingil juhul ära jätta, sest pulmapäevast mälestusena jäävad fotod kasvatavad ajaga oma väärtust. Väiksema eelarvega võib fotograaf olla teiega koos lühemat aega....kuid samas on ikkagi enamus päevast jäädvustatud kvaliteetse fotograafi poolt."

"Esmapilgul võib algne hind tunduda suur, kuid tegelikkuses on pulmapäeva jäädvustamine ainult üks osa fotograafi tööst. Suurem töö algab siis, kui pulmapäev on juba läbi. Keskmiselt kulub fotograafil ühe täispika pulma töötluseks 60-80 tundi fototöötlust pluss pulmapäeva tunnid. Kui töötasu jagada tunnitasuks, siis ei tundugi see summa enam nii suur."

"Tänased peokorraldajad on küll väga hinnapaindlikud, aga klient peab meeles pidama ka seda, et korraldajatele peab jääma alles töörõõm ja tema inimväärikus."

Mina kindlasti soovitan selle raamatuga tutvust teha kõigil pruutpaaridel, kes parasjagu oma elu kauneimat päeva planeerivad ning samuti kõigil neil, kes pulmatööstusega vähemal või rohkemal määral oma tööga seotud on. Tegemist on tõesti ühe kauneima ja põhjalikuma pulmaraamatuga!

Kas korraldasid oma pulmapäeva ise või palkasid selleks pulmakorraldaja?

Millisest allikast said/oled saanud Sina oma pulma planeerides informatsiooni?


bottom of page