top of page
modellibeebi_Ruuben_0002.jpg

Vastsündinu sessiooni infoleht

Aitäh, et olete ​valinud minu oma beebi kõige esimeseks fotograafiks!

Selleks, et pildid vastaksid teie ootustele, palun ma täita allolev küsimustik, millest saadud info põhjal saan sessiooniks paremini valmistuda. Samuti leiate lehe allosast nõuandeid ja juhiseid, kuidas Teie saate sessiooniks valmistuda ning mis pildistamise ajal teid stuudios ees ootab.

Gilbert_0021.jpg

Kuidas sessiooniks valmistuda

 • Emme jumestus. Soovitan väga võimalusel kasutada professionaalse jumestaja teenust. Oskuslik jumestus peidab hästi väsimuse märgid ning tunned ennast palju enesekindlamalt. Kui otsustad siiski oma jumestuse ise teha, siis tee meigipõhi pisut katvam kui tavaliselt ning pööra rohkem rõhku just silma aluste peitmisele. Kindlasti raami nägu kulmuvärvi ja ripsmeduššiga. Välgud "söövad" ära kuni 70% meigist, seega peaks jumestus (eriti meigipõhi) olema tugevam, kui igapäevane meik.  

Jumestajad, keda soojalt julgen soovitada Võrus on:

Enamik jumestajad tulevad vajadusel ka koju jumestust tegema, nii on beebiga muretum, ja seda ka vara hommikul. Ning üldiselt aitavad enamik jumestajaid vajadusel ka juukseid sättida.

 • Rõivad. Beebil võiks saabudes seljas saabudes lihtsasti eemaldatavad riided (hõlmikbody või tudukombe, ideaalis number suurem). Palun ära pane beebile sokke, need võivad jätta jalakestele vorbid.                                                                  

 • Teistel pereliikmetel võiksid olla seljas heledad/pastelsed/valged särgid (ilma mustrite/kirjade ja piltideta).              Emmedele on pakkuda sessiooniks kauneid kleite (avarad, uni suurus). Kui soovid ka must-valgeid pilte, siis võiks olla kaasas ka tumedad/musta värvi särgid.

 • Mida kaasa võtta: Palun võta beebile sessioonile kaasa beebitarvete kott, pudelitoidul beebile kindlasti üks lisakogus piimasegu ja kuivlutt* kui see on olemas.

 • *Lutt on väga vajalik abimees ja teinekord lausa päästja sessiooni õnnestumiseks, isegi kui te seda kodus kasutama ei hakka. Loomulikult võtan arvesse ka vanemate soovi beebile mingil juhul lutti mitte pakkuda.

 • Stuudio on beebi jaoks soojaks köetud, võid julgesti sessiooniks endale meelepärast jooki kaasa võtt. Sessioon võib kesta kuni 3 tundi, seepärast võid ka enda maitse järele näksi kaasa (puuvilja, müslibatooni jne.) Stuudios on pakkuda vett, karastusjooki, kohvi-teed ning mõned näksid.

 • Suurematele lastele, kes sessioonile kaasa tulevad võiksid võtta kaasa tegelust (joonistamist, raamatut, hääletuid mänguasju) ning samuti midagi näksimist, mis ei määri riideid ega nägu (kamapallid, küpsised jne)

 • NB! Hoia beebit kodus mõnda aega enne tulekut ärkvel. See on VÄGA oluline, et beebi oleks stuudios mõnusalt unine ja pildistamine mööduks tema jaoks sujuvalt!

 • NB! Toida beebi kõhuke enne kodust lahkumist nii täis kui võimalik!

 • NB! Palun ära eemalda beebit kohale jõudes turvahällist ega toida enam autos! Fotograaf eemaldab beebi ise stuudios turvahällist.

 • Kindlasti palun anna mulle eelnevalt aegsasti teada, kui sul on erisoove piltide osas (sul on mõni lemmik pilt, set-up, riietus jne minu portfooliost). Kuna töötan eelnevalt paika pandud töödejärjekorra (workflow) alusel, siis ei pruugi me kohapeal ajaliselt jõuda valmis seada/üles otsida selleks pildiks vajalikke asju.

Mis teid stuudios ees ootab

IMG_6490.jpg

Väike istumisnurk fotosessiooni nautimiseks

 • Oma beebi sessiooni nautimiseks on vanematele stuudios pisike istumisala, kust saate kogu protsessil mugavalt silma peal hoida. Fotograaf selgitab teile hea meelega kogu protsessi ka pildistamise käigus.

 • Beebi ohutuse tagamiseks võin ma mõnikord paluda vanemal mind pisut assisteerida - kas beebit korraks valvates, temal kindlustunde tagamiseks kätt peal hoides või hetkeks mõnd aksessuaari hoides.

 • Beebi poseerimise ja mähkimise eest hoolitsen täielikult fotograafina ise, küll aga teeme sessiooni ajal piisavalt pause lapse toitmiseks, mähkme vahetamiseks ja emme-issiga kaisutamisteks, kui beebi seda vajab.

 • Beebi võib mõnikord esialgu protesteerida, kui tema asendit vahetada/poseerida ja see on täiesti normaalne reaktsioon! Kui beebi tunneb ennast sessioonil jätkuvalt ebamugavalt, siis kasutan tema rahustamiseks kussutamist ja mähkimist, üldjuhul vaigistab see 99,9% rahutuma nutu (mille põhjuseks on tavaliselt kõhuvalu gaasidest või kõhukinnisusest).

 • Stuudios on soojaks köetud ja see võib olla täiskasvanule ebamugav, küll aga armastab seda soojust Sinu beebi.

 • Iga laps on erinev ja beebile ei saa (ega tohikski) midagi peale suruda, seega ei saa ma alati 100% garanteerida uniseid/magavaid beebipilte või mähkimata pilte (seda eriti juhul, kui tulete kaugemalt ja beebi on autos juba terve tee maganud või beebil on tugevad kõhuvalud), küll aga saab igast lapsest, kes tunneb ennast hästi, imelisi pilte ka ärkvel olles.

 • Kui kaasas on ka pere suuremaid lapsi, siis üldiselt alustame pildistamist kohe alguses terve pere fotodest, seejärel pildid koos suurema õe-vennaga (õdede-vendadega). Seejärel võib isa koos suuremate lastega minna nautima natukeseks lähedal asuvat Võru linna ja Võrumaa vaatamisväärsusi, sest neil võib oodates igav hakata (loomulikult on nad teretulnud soovi korral ka jääma sessiooni vaatama, kui lapsed ei sega beebikesega tegelemist). Stuudios jätkame seejärel beebi ilupiltidega (portreed beebist üksinda), millele võib kuluda umbes 1-1,5 tundi.

 • Keskmiselt kulub vastsündinu pildistamiseks 2-3 tundi (tihti on suur osa sellest mitte otseselt pildistamine vaid beebi toitmine ja temaga tegelemine). Palun varu sessiooni päeval piisavalt aega, et ei peaks kusagile kiirustama. Kogu protsess käib beebikese rütmis, et temal oleks hea.

 • Stuudios on olemas absoluutselt kõik Sinu imelise pisikese pildistamiseks: rõivaid, wrappe, taustasid, kangaid, rekvisiite, mütsikesi, peapaelasid jne. Kui soovid mingit konkreetset aksessuaari/rõivast/rekvisiiti oma beebi pildil kasutada võid mind eelnevalt informeerida, mida plaanid kaasa võtta, et saaksin paremini valmistuda.

Pärast fotosessiooni

 • Suure tõenäosusega jääb beebi peale fotosessiooni juba autos mõnusasse unne - modelliks olemine on väsitav töö.

 • Tavapäraselt saadan umbes nädala jooksul peale pildistamist teile tutvumiseks eelgalerii, kus on kõik õnnestunumad pildid teie sessioonilt.

 • Nende piltide seast saate välja valida oma lemmikud (vastavalt paketis ettenähtud piltide arvule), mis seejärel läbivad kõik ükshaaval peentöötluse (eemaldan kõik segavad nahavead, toonierinevused, taust saab korrigeeritud kus vaja jne, et prindid tuleksid imeilusad).

 • Kui pildid on allalaadimiseks valmis, teavitan sellest koheselt ja saate oma pisikese ime pilte nautima hakata.

bottom of page